29.04.2014 12:19

Biokrby - oheň bez škodlivých zplodin

Když používáte krb na chatě nebo chalupě, nevadí vám, když je kolem trochu nečistoty a špíny od dřevěných polen či sazí. Na chalupě se na čistotu tolik nedbá. Něco jiného je používání krbu v bytě. Jak se zbavit špíny a nepořádku? To umí jen biokrby. Mezi tradičními topidly a biokrby, které nepotřebují komín, je obrovský rozdíl.  Používají totiž ekologické palivo, které při spalování vytváří oxid uhličitý a trochu vodní páry. To jsou produkty, které vydechujeme. Biokrby jsou topidla, která vás i bez komína neobtěžují spalinami. Budete mít zážitek z plápolajícího ohně bez práce a uklízení.

S biokrby je snadná práce. Do nádržky nalejete biolíh a už můžete topit. Může je mít uprostřed místnosti, na stole i na zdi. Pokud se rozhodnete, že posedíte u plápolajícího ohně na terase, snadno biokrby přenesete na zvolené místo. Palivo je levné a vyrobené z přírodních produktů. Díky jeho vysoké čistotě nezanechává žádné jedovaté látky. Když se rozhodujete pro normální krb, musíte počítat se stavebními úpravami, komínem a místem na uskladnění dřeva. U biokrbu to vše odpadá a vy si ho můžete přinést domů okamžitě. Manipulace s ním je snadná a intuitivní. Díky regulovatelnému hořáku si můžete nastavit i výšku plamenů.

Biokrby zažívají vzestup. Komu by se nelíbilo zbavit se manipulace s těžkými poleny a všudypřítomnou nečistotou ze sazí? Oproti tradičním krbům mají krby na biolíh bohatší design. Jejich tvary i materiál mohou být rozmanité. Biokrby mohou být z ušlechtilé ocele, kamene, keramiky, ale i ze skla.  V bytě můžete mít velký krb v rohu místnosti, nebo malý přímo na stole. V prodeji jsou krby v podobně hořící koule. Designéři nyní hledají další výtvarné kreace, aby uspokojili zákazníky. Díky palivu, které neprodukuje spaliny, mohou mít biokrby mnoho podob.  

—————

Zpět